Úgy tartják, hogy ...

a férfiember mind megkopaszodik. (???)

a férfiak öröklik az apjuk kopaszságát. (???)

a férfiakban minél több a hím nemi hormon annál inkább kopaszodnak. (???)


… és kínlódva beletörődnek, pedig mindez Ma már megelőzhető!!!


Úgy tartják, hogy...

a nők terhességük alatt vagy szoptatás közben elvesztik a hajuk 50%-t

a menses elmaradása, a klimax idején kihullik, vékonyodik a maradék 50%


Ez így ma már nem igaz. Sem a férfiak, sem a nők esetében.


Ha TÉTLENEK maradunk, akkor valóban beteljesítik magukat ezek a jóslatok.

Ha TESZÜNK szÉpségünkért és egészségünkért, megelőzzük a méltatlan állapotot.


A férfiak a hajmennyiséget, a hajszínt, a homlokvonal formáját öröklik felmenőiktől. Ez nem jelenti azt, hogy meg is fognak kopaszodni.


Az igaz, ha nem teszünk ellene, a férfiak és a nők hajmennyisége a kor előre haladtával csökken és a hajszálak elvékonyodnak. Ez természetes folyamat, de ma már ez a folyamat lassítható, megállítható. Sőt: akár vissza is fordítható.


Komoly együttműködésre van szükség, hogy a megőrizzük a hajkoronát vagy annak legalább egy részét.


Még a legtermészetesebb és legegészségesebb, sportos életforma esetén is a legtöbb férfi (és sok női) fejtetőn a hajhagymák igen érzékenyek a felgyorsult és stresszel teli életvitelre, a céltápanyagok hiányára, a nem megfelelő sav-bázis egyensúlyra, valamint a bőr és függelékeiben felhalmozódó aktív szteránvázas (szteroid) hormonokra, amik a férfiaknál az aktív hím nemi hormonok, a DHT.


Mit teszünk Hajkoronánk megőrzéséért?


Leírhatnánk, hogy mit csináljanak jól és/vagy hagyjanak ki az életükből a férfiak és a hölgyek reggel 6-tól éjfélig. De inkább csak vázlatosan felsoroljuk, melyek azok az anyagok, termékek, módszerek, amelyek segítségével megelőzhető-kivédhető az idő előtti kopaszodás, hajvékonyodás, a korai őszülés, a bőr sorvadása, a ráncosság.


  1. Átgondolt életforma és a napi-heti feszültség levezetése.

  2. Minden mozdulatunkkal a természetes lebontó és felépítő folyamataink eredménye a romboló acidózis (savasodás), amelyet ellensúlyozni kell(ene!) bő folyadékkal, bázikus étrendi anyagok, ásványok bevitelével, a bőrfelületen kíméletes mosdással. (A mosdás és a hajmosás egyben jó masszírozó és drenázs hatású, amely elősegíti a bőrben lévő építő és bontó rendszerek egyensúlyát.)

  3. Az idő múlásával szükséges EXTRA hajhagyma-tápanyagforrás bevitele (amelynek önmagában is lehet DHT blokkoló hatása). Mikor? Amikor hajszálaink vékonyodásával már érzékeljük a hajhagymák pusztulását. Ne várjuk meg, amíg tömegesen legyengülnek és már nem képesek hajat növeszteni. (Nők számára is fontos!!!) Ilyenek a természetes mukoproteineket (glükóz-amino-glikánokat) tartalmazó tabletták. Viviscal Tabletta

  4. Ásványokból, vitaminokból nem lesz haj, de a vitaminok, mint „kőművesek” segítik a glikánok beépülését, a keratin összetett molekulájának alakulását, tehát kellenek. Közülük a B-vitaminok, a biotin, a cink és a vas legfontosabbak.

  5. A hajszolt (stresszes) ember többször mosson hajat.

  6. Legalább kétféle sampont használjanak (egyet, ami helyileg blokkolja a DHT-t és egyet, ami antibiotikus hatású gyógynövényes sampon)! Hölgyek esetében is fontos, hogy legyen tisztító és frizurakészítő hajsamponjuk is, amelyet a hormonális átrendeződések (szülés, valamint klimaktérium után DHT-blokkoló samponnal egészítenek ki. Thymuskin sampon

  7. A fiatal fiúk és férfiak számára különösen fontos a DTH-blokkoló samponok használata. Ezek csökkentik a kopaszodás lehetőségét.

  8. Fokozott izzadás vagy a felgyorsult sejtműködés okozta korpásodás (gomba) esetén antibiotikus samponok kellenek.

  9. Aki dohányzik, annak több vitamint és tápanyagot kell bevinni a szervezetébe. A dohányzás a CODP (a világon a 4. leggyakoribb halálnem!) és a tüdőrák első oka. Tehát a dohányzó ember nem csak kopaszodik (ha erre fogékony), hanem el is pusztítja önmagát.

  10. Fontos a mindennapos masszírozás!!!!!! Könnyedén és alaposan, felületen hatóan, nem erőszakosan. Talán a legjobb a kopogtatásos (függőleges) fejmasszírozás, ruganyos gombos végű kefék használata vagy rezgő masszírozók alkalmazása. A rendszeres masszírozás, fésülés is elegendő a halhullás, hajvesztés csökkentésére (kezdetben).

  11. Jók a gyenge LASER fények megelőzésre.

  12. A melegen tartás szintén élteti a hajhagymákat: fokozza anyagcseréjüket.

  13. A téli hideg közvetlen lehűlést okozó hatását iktassuk ki! Kötelező téli sapka.

  14. A vakargatás elkerülése majdnem egyenlő a fertőzések elleni védelemmel.

  15. Fokozott hajhullás ( >100/nap) esetén idejében forduljanak szakemberhez!


A Hölgyek segítségére kiemeljük:

Ne várják meg a női hormonális ciklus elmaradásával jelentkező kellemetlen testi és ezzel együtt lelki változásokat! Ellenük tenni kell.


Az emberi élethez méltó hajkorona megőrizhető az ideje korán megkezdett ápolással. (Megfelelő módszerek és hatékony regeneráló szerek!)


A haj meglétét természetesnek, a test koronájának tekintjük. Megléte a szervezetben meglévő egyensúlytól függ. Gondoskodjunk egyensúly fenntartásáról!


Ne ijedjenek meg a lelkileg nehezen emészthető szavak használatától! Mi mindennap kimondjuk: Egy hajhagyma életciklusa 3-5 év. Ez a hajhagyma 20 alkalommal képes új életciklus indítani, regenerálódni, ami 60 –100 évet jelent a fejtetőn. Ma már a test elöregedésével járó kopaszodás lassítható, megelőzhető!


Nem kell nélkülöznünk a hajunkat. Gondoskodjunk róla!


- vissza a főoldalra -